Tijdens het traject krijgen de deelnemers begeleiding van een trainer en worden zij geïnspireerd door gastsprekers en lokale rolmodellen. Ook gaan zij op werkbezoeken binnen de stad en wisselen zij ervaringen uit met andere actieve bewoners. Zo groeit niet alleen hun persoonlijke kennis, maar ook hun netwerk binnen de gemeenschap.
Stap voor stap werken de deelnemers aan hun initiatief: van plannen maken en begroten tot communiceren en uitvoeren.
Door samen te leren, te oefenen én successen te vieren, groeit de betrokkenheid en samenhang in de buurt.
Enkele initiatieven die tijdens de vorige leergang ontwikkeld zijn:
- Het vergroten van de bekendheid van de Plas van Poot, het aantrekken van vrijwilligers en het verzorgen van lezingen over de plas.
- Het opzetten van een noodplan vooor de straat, waarbij bewoners elkaar in noodsituaties weten te vinden en hun talenten inzetten om elkaar hulp te bieden.
- Een grootouder- en (klein)kindwandeling door het Balijbos.
- Het organiseren van activiteiten en trainingen voor ouders op de basisschool in de buurt.
- De Vegakletspot; vegetarische maaltijden, waarbij er telkens een gespreksthema centraal staat.
- Een vrouwenfeest.
Met Leiderschap in de Buurt blijft Piëzo investeren in bewoners die hun wijk willen versterken en zo bijdragen aan een verbonden en leefbare stad.
Na de zomer zal er weer een nieuwe leergang van start gaan. Je bent van harte welkom op de informatiebijeenkomst op donderdag 8 oktober van 13 tot 14.30 uur bij PiëzoCentrum Meerzicht aan de Uiterwaard 21. Voor aanmelden en meer informatie kun je contact opnemen met Christine Advokaat, christine@stichtingpiezo.nl